۱۱ روش باریک کردن کمر
11 روش باریک کردن کمر

11 روش باریک کردن کمر | بی هوش ✅ سایت سرگرمی و تفریحی❤️

زمان مطالعه این مطلب: 5 دقیقه

۱۱ روش باریک کردن کمر: برای داشتن یک کمر باریک و به شکل ساعت شنی رسیدن به چنین هدفی شاید به نظر کار سختی باشد، اما دور از انتظار نمی باشد. شما می توانید با تغییر در رژیم غذایی با مصرف غذاهای سالم و مصرف سبزیجات و میوه های تازه، ورزش های مخصوص قسمت شکم، نوشیدن آب به میزان زیاد و ورزش های مربوط به سینه و شانه، مواردی هستند که در مدت زمان کوتاهی می توانند به باریک شدن کمر شما کمک زیادی کنند.

می توان گفت داشتن کمر باریک و بدنی مانند ساعت شنی، آرزوی بسیاری از افراد، به ویژه خانم ها می باشد. تصور اکثر آنها این است که، رسیدن به چنین هدفی تنها یک رویا می باشد و هیچ وقت نمی توانند به آن برسند. اما راهکارهای بسیار آسانی وجود دارد که می تواند شما را در  مدت کوتاهی به اندام مناسب و کمر باریک برساند. در این مطلب از بی هوش، به معرفی این راهکارها پرداخته ایم.

تغییر رژیم غذایی

تحقیقات نشان داده است که مصرف غلات کامل، همراه با میوه ها و سبزیجات، میزان چربی های مصرفی شما را کاهش خواهد داد.

مصرف غلات کامل، گزینه ی سالم تری می باشد، به این دلیل که حاوی افزودنی های نا سالم نیست. این یکی از بهترین روش ها برای کاهش وزن در  در مدت یک هفته می باشد.

به یاد داشته باشید که برخی از میوه ها سرشار از قند بوده و نباید به میزان زیاد مصرف شوند.

برای کاهش وزن هر نیم کیلو گرم، باید ۳۵۰۰ کالری از غذای مصرفی کاهش یابد. آستانه ی یک کاهش وزن سالم، ۹۰۰ گرم در هفته بوده؛ بنابراین به هیچ عنوان لازم نیست با رژیم های سر سخت، به خود فشار آورید، فقط کافی است غذاهای سالم تری مصرف نمایید.

 با حلقه کمر را باریک کنید

یکی از روش های مناسب برای باریک کردن کمر استفاده از وسیله ای به نام حلقه می باشد که به حلقه هولاهوپ  نیز معروف می باشد. این وسیله می تواند تاثیر بسیار زیادی بر آب کردن چربی های ناحیه کمر و پهلو داشته باشد. با استفاده از حلقه، عضلات زیادی در ناحیه کمر، شکم، پهلو و ران درگیر شده و شما می توانید به راحتی کالری زیادی بسوزانید.

 11 روش باریک کردن کمر

 سبزیجات بخورید

به یاد داشته باشید برای تعادل و سم زدایی بدن سبزیجات میل کنید چه پخته و چه خام آن را مصرف نمایید؛ البته توجه داشته باشید که بعضی از آنها فروکتوز بالایی داشته و مانع کاهش وزن خواهد شد.

11 روش باریک کردن کمر

۱۱ روش باریک کردن کمر

وعده‌های غذایی کوچک و در فاصله زمانی کم بخورید

اکثر افراد به طور معمول  می خواهند با نخوردن غذا، رژیم‌ غذایی بگیرند. ولی وقتی در مقابل غذا قرار می‌گیرد، در واقع بسیار بیشتر از حد معمول می‌خورید. بنابراین، یکی از بهترین رازهای رژیم‌های غذایی موفقیت‌آمیز این است که در طول روز تعداد دفعات بیشتر، ولی وعده‌های غذایی کمتری بخورید.
•    به جای سه وعده غذا، روزانه شش وعده غذایی کوچک میل کنید.

11 روش باریک کردن کمر

ورزش‌های هوازی زیاد انجام دهید

برای داشتن کمر باریک ، کاهش وزن ضروری می باشد. توجه داشته باشید بر خلاف تصور عموم، هیچ راهی برای کاهش وزن در یک ناحیه  از بدن وجود ندارد، پس کاهش وزن کلی تنها گزینه می باشد.

ورزش‌های هوازی بهترین  ورزش برای سوزاندن کالری هستند، بنابراین برای هر روال کاهش وزن ضروری می باشند.
•    دویدن، پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری، گزینه‌های هوازی عالی می باشند که نیاز به هزینه مردن ندارند و نیاز به باشگاه رفتن نیست ارزان و در عین حال بسیار مؤثر می باشند.
•    باید هر هفته حداقل  یک ساعت و نیم ورزش هوازی متوسط یا ۷۵ دقیقه هوازی شدید انجام دهید. حتی می‌توانید ترکیبی از فعالیت متوسط و شدید را نیز انجام دهید.

برای رسیدن به این هدف، ۳۰ دقیقه ورزش هوازی را می توانید چهار تا پنج بار در هفته انجام دهید.

11 روش باریک کردن کمر

حرکت پلانک روی شکم دراز کشیده و کمی از زمین فاصله بگیرید. سپس در حالی که نگاه‌تان به زمین می باشد بر آرنج خود تکیه زده.

سپس عضلات شکم را محکم به سمت داخل منقبض نمایید. در این حالت از پلانک باسن شما به طرف پایین و کمر شما در حالت صاف قرار دارد.

سعی کنید تا حدی که می‌توانید در این وضعیت بمانید و از قوس دادن کمر حتما جلوگیری نمایید. این حرکت را ۳ تا ۵ بار در روز و هر بار به مدت ۳۰ ثانیه می توانید انجام دهید.

 

غذاهای فرآوری‌شده مصرف نکنید

شما  اگر رژیم باریک کردن کمر را  به طور مداوم انجام دهید، با ادامه‌ دادن مصرف غذاهای فرآوری شده، روند کاهش سایز شما کند می‌شود.

به این دلیل است که غذاهای فرآوری‌شده معمولا دارای قند و نشاسته زیادی می باشند، که باعث افزایش وزن خواهند شد و منجر به ایجاد سموم مضر در بدن شما خواهد شد.
•    به یاد داشته باشید محصولاتی که دارای برچسب «بدون چربی» می باشند، مانند پنیر، نان، ماست و …، بسیار احتیاط کنید، زیرا ممکن است این محصولات از نظر چربی کم باشند، اما معمولا با قند اضافی و کربوهیدرات بسته‌بندی شده اند. برخی غذاهای ارگانیک فرآوری‌شده منجمد خیلی هم بد نیستند، هنگامی که مطمئن شوید تمام برچسب‌ها را با دقت بخوانید، لیست مواد تشکیل‌دهنده را نیز  بررسی کنید.
•    همچنین باید از فرآورده‌های غذایی فرآوری شده با محتوای نمک زیاد مثل غذاهای آماده و یخ زده پرهیز کنید، زیرا نمک منجر به احتباس آب خواهد شد و باعث نفخ نیز می‌شود.

کافی است هر زمان ممکن به جای غذاهای از قبل بسته‌بندی شده یا یخ‌زده، به دنبال غذاهای تازه باشید.

آب بنوشید

بیشتر اوقات ما تشنگی را با گرسنگی اشتباه گرفته و به تصور اینکه گرسنه هستیم پرخوری خواهیم کرد.

این بار اگر احساس گرسنگی کردید، کمی آب بخورید. اگر احساس گرسنگی شما برطرف نشد، آن وقت می‌توانید به سراغ غذا بروید.

11 روش باریک کردن کمر

۱۱ روش باریک کردن کمر

به اندازه کافی بخوابید

خواب کافی و به موقع باعث می‌شود تا در ادامه‌ی روز سبک زندگی سالم‌تری را انتخاب نمایید. همچنین از پرخوری‌های شبانه جلوگیری‌ می کنید.

11 روش باریک کردن کمر
مصرف پروتئین در وعده های غذایی

مصرف پروتئین به اندازه کافی در بدن بسیار ضروری می باشد. پروتئین در ساخت عضله نقش مهمی دارد.

استفاده از غذاهای پروتئینی مانند، سویا، حبوبات و… به شما کمک می‌کند چربی‌های نقاط مختلف را از بین ببرید و به عضله تبدیل نمایید.

کربوهیدرات مصرف کنید

کربوهیدرات ماده‌ای می باشد که در رژیم‌های غذایی چاقی استفاده می شود. این ماده در بدن باعث چاقی و افزایش وزن خواهد شد.

با مشاوره پزشک متخصص تغذیه و دنبال کردن برنامه ورزشی و یک رژیم چاقی خوب و مداوم خواهید توانست این چاقی را به ناحیه باسن منتقل نمایید.

11 روش باریک کردن کمر

 مصرف الکل و قند ممنوع

دو علت مانع کاهش وزن ، قند و الکل می باشد اگر مصرف این دو مورد را محدود کنیم بدون تغییرات خاصی بهبود خواهد یافت.

11 روش باریک کردن کمر

۱۱ روش باریک کردن کمر

به این مطلب امتیاز دهید post

به این مطلب امتیاز دهید


هفت رژ

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

*** نظر شما برای ما بسیار اهمیت دارد ***

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *