زمان مطالعه این مطلب: 6 دقیقه

چند نکته اصلی برای افزایش انرژی روزانه ؛ هنگامی که به مغازه های شهر سری بزنید و یا این که به باشگاه های ورزشی بروید با گونه های مکمل ها ، ویتامین ها و قرص های متعدد برای ارتقاء انرژی مواجه میشوید. حتی بدین لیست می توان آب میوه های انرژی زا که جدیدا بسیار میان عموم دوستداشتنی گردیده اند را نیز ببینید. علاوه بر این گیاهان دارویی مانند جینسینگ نیز برای ارتقا انرژی پیشنهاد می شود.در‌این نوشته‌ی علمی می‌خواهیم به آنالیز خط مش هایی برای ارتقا انرژی و تقویت آن بصورت طبیعی بپردازیم ؛ کافیست این چند نکته اصلی را در معاش خویش دخیل فرمایید تا تاثیر آنرا ملاحظه کنید با ما باشید در سایت بی هوش مجله سرگرمی

چند نکته اصلی برای افزایش انرژی روزانه

۱ – مدیر و در دست گرفتن استرس

استرس بلای جان ادمی می تواند باشد . هنگامی که شما دارنده استرس باشید انرژی بسیار متعددی از شما مصرف می‌گردد . بهتر میباشد در زمان روز خویش را از استرس بدور نگهدارید و استرس خویش را در اختیار گرفتن و مدیریت فرمایید. می‌توانید با دوستان و خانواده سخن فرمائید و یا این که به یک روانشناس برای مدیر هر چه بهتر استرس مراجعه کنید. ولی از مدیتیشن ، یوگا و تای چی که عمل های مفید در در دست گرفتن استرس به شمار میروند نیز غافل نشوید . علاوه بر این میتوانید برای پیاده روی روزمره نیز طرح ریزی موردنیاز را داشته باشید . پس اولین قدم برای داشتن انرژی بالا بدور ماندن از استرس و در دست گرفتن آن میباشد .

چند نکته اصلی برای افزایش انرژی روزانه

چند نکته اصلی برای افزایش انرژی روزانه

 

۲ – به اندازه فعالیت نمائید

یک کدام از عارضه ها مهم خستگی و کاهش انرژی، فعالیت بیشتراز حد میباشد . در دور و اطراف فعالیت ، در کنار خانواده و حتی‌در وظایف اجتماعی افراط نکنید و به اندازه از خودکار بکشید. همت فرمایید عمل و شغل های خویش را الویت بندی نمائید و بر طبق مهم‌ترین آن‌ها ، عمل خویش را استارت فرمائید و کارهایی که اهمیت چندانی ندارند را به وقتی دیگر موکول نمایید . چنین میتوانید به خیر و خوبی انرژی خویش را مدیر کرده و به تقویت آن یاری نمایید.

چند نکته اصلی برای افزایش انرژی روزانه

چند نکته اصلی برای افزایش انرژی روزانه

 

 

۳ – ورزش

نمی توان منکر این شد که ورزش کردن می‌تواند حسابی انرژی و علت شخص را ارتقاء دهد. ورزش ضمانت می نماید که شما انرژی بیشتری را کسب نمایید. در هنگام ورزش شما انرژی متعددی را می سوزانید و گردش اکسیژن در تن شما ارتقاء پیدا می نماید. علاوه بر این ورزش کردن موجب ترشح هورمونی می‌شود که موجب شادابی و تقویت انرژی شما می گردد . ورزش متداوم قادر است به خیر و خوبی استرس را از شما به دور نماید. درصورتی که می خواید یک روز رویایی و خوب داشته باشید ؛ آن روز را با ورزش شروع نمایید . میتواند آغاز بسیار خیر و خوبی برای روز شما باشد.

چند نکته اصلی برای افزایش انرژی روزانه

چند نکته اصلی برای افزایش انرژی روزانه

 

۴ – سیگار نکشید

سیگار علاوه بر اینکه تندستی شمارا انذار می نماید قادر است موجب برهم خوردن خواب شما گردد. در واقع وقتی که سیگار میکشید نیکوتین موجود در آن موجب کم خوابی و بی خوابی شما میشود . این بی خوابی نیز موجب کاهش انرژی شما میگردد. ضربان قلب و فشار خون بالا می رود و نمی گذارد خوابی ریلکس و سهل و آسان را تجربه نمایید. پس در‌صورتی‌که اهل دود می‌باشید و سیگار میکشید ، وقتش میباشد که آنرا ترک نمائید.

چند نکته اصلی برای افزایش انرژی روزانه

چند نکته اصلی برای افزایش انرژی روزانه

 

۵ – برهه زمانی مجال خواب را مدیریت نمایید

در خوابیدن نیز نه افراط فرمایید و نه تفریط ! کارایی نمایید به اندازه بخوابید و از کم خوابی و یا این که خواب بیشتراز حد خویش داری نمایید. به هنگام بیدار شدن از خواب ، سریعا تخت خواب خویش را ترک نمایید تا گرمی تخت خواب شما‌را مجذوب خویش نکند و بدون چاره به خواب بیشتر نشوید . پیرو نکاتی را با هم تحلیل میکنیم که می‌توانند به مدیر هر چه بهتر خواب یاری دهد.

چند نکته اصلی برای افزایش انرژی روزانه

چند نکته اصلی برای افزایش انرژی روزانه

 

نکاتی برای مدیریت بهتر خواب

در طی روز از چرت زدن و خواب های روزمره پرهیز کنید
در‌صورتی‌که مبتلا کم خوابی شدید ؛ انرا با خواب زیاد جبران نکنید.
در صورت کم خوابی ؛ شب نخستین دیرتر از موقعیت معمولی به رخت خواب بروید و صرفا ۴ ساعت بخوابید.
در حالتی‌که حس کردید در طی خواب ۴ ساعته خوب خوابیدید شب سپس ۱۵ تا ۲۰ دقیقه دیگر به خواب خویش اضافه فرمائید.
تا هنگامی که خواب خوب درین عصر دارید ، به آرامی تایم خواب های شبانه خویش را ارتقاء دهید تا به مقدار سنجیده رسد. چنین می تونید کم خوابی خویش را مدیر کرده و موجب تقویت انرژی خویش نیز گردید.

چند نکته اصلی برای افزایش انرژی روزانه

 

۶ – میان وعده بخورید

علاوه بر وعده های مهم غذایی ؛ بهتر میباشد هر سه یا این که چهار ساعت یک وعده غذایی کوچک تمایل نمایید .این فعالیت می‌تواند از خستگی شما در زمان روز بکاهد و مواد پرخاصیت مورد نیازتان را نیز تامین نماید. گرایش نمودن غذاهایی با شاخص قند خون تحت می‌تواند به مدیریت هر چه بهتر انرژی و کاهش خستگی شما یاری دهد. تلاش نمائید در بین وعده های خویش از مواد هایی هایی مشتمل بر غلات سبوس دار ، سبزیجات مالامال فیبر ، آجیل و روغن های سلامت مانند روغن زیتون به کارگیری فرمایید. ولی از مصرف پروتئین ها و کربوهیدرات به مقدار سنجیده نیز غافل نشوید. در شرایطی که دوست دارید در طی روز حس خستگی کمتر داشته باشید در میان وعده ها راه‌حل قابل قبولی میتواند برای همگی قشرها باشد.

چند نکته اصلی برای افزایش انرژی روزانه

چند نکته اصلی برای افزایش انرژی روزانه

 

۷ – مصرف کافئین

کافئین نیز قادر است به ارتقا انرژی شما یاری دهد . ولی به‌این شرط که در هنگامی مطلوب و به نفع خویش از کافئین به کارگیری فرمائید. کافئین ها در قهوه ، کاپوچینو و … وجود دارند . این مواد می‌تواند هوشیاری شما‌را ارتقاء دهد و تمرکز شما در امور را نیز ارتقاء دهد. بهتر میباشد صبح خویش را با یک فنجان قهوه شروع فرمایید تا در اولِ روز با ارتقاء معیار هوشیاری روز لبریز انرژی را اغاز فرمائید . در مقابل از مصرف کافئین در شب ها که نیاز به استراحت و خواب دارید اجتناب فرمائید. علاوه بر صبح ها ، بعد از آن ظهر ساعت ۲ که می‌تواند نقط ی اوج خستگی و کسلی در بشر ها باشد نیز مجال قابل قبولی برای مصرف کافئین و قهوه به‌حساب می‌آید. مصرف کافئین نیز یک کدام از دیگر از شیوه های طبیعی ارتقاء انرژی در حین روز به‌حساب می‌آید.

چند نکته اصلی برای افزایش انرژی روزانه

چند نکته اصلی برای افزایش انرژی روزانه

 

۸ – نوشابه ممنوع

یکی‌از رویکرد های پرهیز از خستگی در طی روز ننوشیدن نوشابه بعد از ناهار است . نوشیدن نوشابه موجب کسلی و سنگینی شما می‌گردد. در فیض برایتان خستگی در بعد ظهر را به ارمغان میاورد . در شرایطی که قصد نوشیدن نوشابه دارید آنرا به شب و یا این که غروب بنوشید بسیار بهتر میباشد. پس در حالتی‌که می‌خواهید روزی مالامال انرژی داشته باشید نوشیدن نوشابه در ظهر را و بعد از ناهار را به بیماری آلزایمر بسپارید.

 

۹ – آب بنوشید

آب صرفا ماده مغذی میباشد که میتواند موجب بهبود عملکرد شما خواهد شد . کمبود آب نیز موجب خستگی و کاهش بازده در طی روز می‌گردد . درصورتی که مایعات در تن شما نادر گردد اولی علامتی که در شما ظاهر گردد خستگی و کسلی خواهد بود. پس بهتر میباشد برای نوشیدن آب به اندازه کافی در طی روز یک طرح ریزی منظم و مداوم داشته باشید . درصورتی که ورزش‌کار می باشید بایستی بیشتر بدین نکته اعتنا فرمائید. به حد کافی مایعات به تن خویش برسانید تا در طی روز مبتلا خستگی نشوید.

 

چند نکته اصلی برای افزایش انرژی روزانه

چند نکته اصلی برای افزایش انرژی روزانه

 

به این مطلب امتیاز دهید


هفت رژ

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

*** نظر شما برای ما بسیار اهمیت دارد ***

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *