نکات طلایی برای داشتن یک زندگی شاد
نکات طلایی برای داشتن یک زندگی شاد

نکات طلایی برای داشتن یک زندگی شاد | بیهوش ✔️ مجله سرگرمی و آموزشی ❤️ کاردستی

زمان مطالعه این مطلب: 7 دقیقه

نکات طلایی برای داشتن یک زندگی شاد : یک خانه ی بزرگ یا یک ماشین جدید واقعا نمیتواند شما را خوشحالتر کند، لذت های ساده ای در زندگی وجود دارد که شادی حقیقی را برایتان به ارمغان می آورد. شادی معنی و هدف زندگی است، کل هدف و پایان وجود انسان. این جمله را ارسطو بیش از ۲۰۰۰ سال پیش گفته است اما هنوز هم حقیقت دارد. هدف حقیقی در زندگی چیست؟ این نیست که تا وقتی زنده ایم، شاد و خوشحال باشیم؟

شادی یکی از مهمترین اهداف زندگی انسان است اما هنوز هم برای بسیاری از افراد به نظر میرسد که دست نیافتنی باشد. میتوانیم با این فکر که اگر ماشین خوب و خانه ی بزرگی بخرم، میتوانم خوشحال باشم، خودمان را فریب دهیم اما در حقیقت، خوشحالی برای همه ی ما دست یافتنی است، همین الان! این مطلب چکیده جدیدترین تحقیقات روانشناسی دنیا و نتیجه سالها تجربه و تحقیق است! با این ۱۶ نکته از امروز میتوانید زندگی شادتری داشته باشید. با ما همراه باشید در سایت سرگرمی و آموزشی بیهوش

۱-کاری که دوست دارید را انجام دهید

اگر شما فوتبال بازی کردن، نوشتن شعر، نواختن یک موسیقی و یا هر چیز دیگری را دوست دارید، برای انجام آن وقت بگذارید. با اینکار میفهمید که با انجام کارهایی که دوست دارید، غرق در شادی می شوید.

۲-به دیگران کمک کنید

گاهی اوقات بعد از رسیدن به اهداف شخصی مان، هنوز هم احساس پوچی میکنیم چون به زندگی فرد دیگری کمک نکرده ایم. وقتی ما داوطلبانه به دیگران کمک میکنیم، احساس خوبی در ما ایجاد میشود. تاثیر این احساس باعث ایجاد یک منبع بالقوه ی قوی برای خوشحالی ما است.

نکات طلایی برای داشتن یک زندگی شاد

نکات طلایی برای داشتن یک زندگی شاد

 

۳-سپاسگزار باشید

وقتی به تمام چیزهایی که دارید فکر کنید و برای داشتن آنها سپاسگزار باشید، متوجه میشوید که چه انسان خوشبختی هستید. بدون آنکه حتی متوجه این باشید که نیازهای اولیه ی ما مثل غذا و یا سقفی بالای سرمان به ما از طرف خداوند اعطا شده است. با قدردانی از چیزهایی که دارید، در زندگی احساس شادی بیشتری داشته باشید.

۴-با دیگران مشارکت و همکاری کنید

وقتی شما افکار، زمان و توانایی هایتان را با دیگران به اشتراک میگذارید، احساس بهتری خواهید داشت. زندگی بدون مشارکت، تبدیل به تنهایی میشود. وقتی با دیگران مشارکت کنید، آنها احساس خوبی نسبت به شما خواهند داشت و به شما کمک میکنند تا بیشتر از زندگیتان لذت ببرید. سعی کنید کارهایتان را به صورت گروهی انجام دهید!

نکات طلایی برای داشتن یک زندگی شاد

نکات طلایی برای داشتن یک زندگی شاد

 

۵-بیشتر بخندید

تمرین کنید که بیشتر بخندید و لبخند بزنید تا تاثیر آن را بر خود و اطافیانتان ببینید. میتوانید همیشه برای خندیدن تلاش کنید. خندیدن همیشه میتواند شما را خوشحالتر کند. حتی اگر خودتان را مجبور به اینکار کنید، هنوز هم احساس بهتری خواهید داشت.

۶-ورزش کنید

آخرین باری که ورزش کردید یا به باشگاه رفتید کی بوده است؟ ورزش کردن استرس را کم میکند و موجب ترشح اندورفین میشود. انجام ورزش های مختلف مثل فوتبال، والیبال و… همچنین میتواند سرگرم کننده هم باشد. ما پیشنهاد می کنیم یوگا و مدیتیشن انجام دهید! فوق العاده زندگی شادتری خواهید داشت!

نکات طلایی برای داشتن یک زندگی شاد

نکات طلایی برای داشتن یک زندگی شاد

 

۷- سعی نکنید کاملا بی عیب و نقص باشید

تلاش برای بی عیب و نقص بودن کاملا بی فایده است چون هیچ انسانی کامل نیست! اگر می خواهید که انسان کاملی باشید، تنها عزت نفس خود را پایین می آورید. به این ترتیب ممکن است از خودتان راضی نباشید و احساس خوشبختی نکنید.

کمال گرایی طرز فکری ست که حس خوشبختی و شادی را از فرد می گیرد و گاهی آنقدر فشار و استرس وارد می‎ کند که قدرت دیدن و لذت بردن از داشته ها را از انسان سلب می نماید. پس عیب های خود را بپذیرید و بدانید که هیچ انسانی کامل نیست. به این ترتیب احساس خوشبختی بیشتری خواهید کرد.

راه حل:

فیلم ببینید و آهنگ های شاد گوش کنید. این به شما فرصت می دهد که زندگی را آسان بگیرید و برای کامل بودن به خود فشار وارد نکنید.
انسان خوب و در عین حال متعادلی باشید: این را به یاد داشته باشید که اگر شما در مواردی بهترین هستید، ممکن است در چیزهای دیگر به همان اندازه خوب و کامل نباشید. این واقعیت را بپذیرید و از کمال گرایی افراطی دوری کنید.
شب‌ها هنگام رفتن به رختخواب با خود این جمله را تکرار کنید: ” درست است که کامل نیستم اما این بدین معنا نیست که انسان بی لیاقتی هستم.” شما باید بپذیرید که با وجود تمام عیب و نقص ها، لیاقت داشتن عشق و شادی را در زندگی تان دارید.

۸-راههایی برای مدیریت استرستان پیدا کنید

اجازه ندهید که استرس، اولویتتان یعنی شاد بودن را از شما بگیرد. شما لیاقت شاد بودن را دارید و این درست نیست که استرس در راه شما قرار گیرد. تمرین هایی مثل مدیتیشن میتواند به شما برای مدیریت استرستان کمک کند تا احساس بهتری داشته باشید.

نکات طلایی برای داشتن یک زندگی شاد

نکات طلایی برای داشتن یک زندگی شاد

 

۹-غذاهای سالم بخورید

وقتی بیمار هستید، شاد بودن برایتان سخت است. وقتی تغذیه صحیحی داشته باشید از لحاظ فیزیکی و ذهنی احساس بهتری خواهید داشت و برای خوردن غذاهای بی ارزش احساس ناراحتی و گناه نمیکنید.

۱۰- با کسانی که دوستشان دارید وقت بگذرانید

هیچ جایگزینی برای وقت گذرانی با عشقتان وجود ندارد! ما موجودات اجتماعی هستیم، مردم دوست دارند با خانواده و دوستانشان برای گفت و گوی خوب، خوشگذرانی و خنده وقت بگذارند. زندگی خیلی کوتاه تر از آن است که بخواهید تنها باشید. اگر واقعا کسی نیست که دوستش داشته باشید حیوانات خانگی می توانند به شما کمک کنند!

نکات طلایی برای داشتن یک زندگی شاد

نکات طلایی برای داشتن یک زندگی شاد

 

۱۱-افکار منفی را دور بیندازید

شما حتما میدانید که افکار منفی شما را به پایین میکشاند. پس چگونه میتوانیم آن را متوقف کنیم؟ بیشتر در مورد این آگاه باشید و سعی کنید افکار مثبت را جایگزین افکار منفی تان کنید. با افراد مثبت بیشتر وقت بگذرانید و از افراد منفی دوری کنید.

۱۲-هدایای بیشتری بدهید

مجبور نیستید که کادوهای گران قیمت بدهید، گاهی اوقات یک شعر، یک یادداشت یا حتی یک پیامک، میتواند روز یک فرد دیگر و خود شما را روشن کند. چیزهایی که میتوانید به افراد مهم زندگیتان بدهید را با آنها به اشتراک بگذارید.

نکات طلایی برای داشتن یک زندگی شاد

نکات طلایی برای داشتن یک زندگی شاد

 

۱۳-ببخشید و فراموش کنید

نگه داشتن یک کینه در دلتان به خود شما بیشتر آسیب میزند تا کسی که باعث ناراحتی شما شده است. از خودتان بپرسید اگر گذشته را فراموش کنم چه میشود؟ و وقتی برای چند ثانیه از ناراحتی و عصبانیت تان کم شد ببینید چه احساسی دارید. بجای آن بیشتر روی آینده ی درخشان تان تمرکز کنید تا احساس خوبی داشته باشید.

۱۴-در طبیعت پیاده روی کنید

وقت گذراندن در طبیعت بخصوص در مواقعی که در شهر و یا یک مکان مصنوعی زندگی میکنید، میتواند احساس طراوت و تجدید در شما ایجاد کند. یک پیاده روی در اطراف شهر یا پارک داشته باشید و هوای تازه تنفس کنید تا زیبایی های طبیعی جهان را ستایش کنید.

نکات طلایی برای داشتن یک زندگی شاد

نکات طلایی برای داشتن یک زندگی شاد

 

۱۵- خودتان باشید!

اگر همیشه سعی کنید مطابق خواسته ی دیگران رفتار کنید یا خود حقیقی تان را مخفی کنید، هیچگاه احساس خوبی نخواهید داشت. فرار کردن از خود حقیقی باعث می شود در زندگی احساس حقارت و محدودیت کنید. پس چگونه می توانیم خودمان باشیم؟ محیط زندگی مان نقش مهمی برای حل این موضوع ایفا می کند.

راه حل:

با دوستان و افرادی که از شما حمایت می کنند وقت بگذرانید: با افرادی که از رویاها و ارزشها و خودتان پشتیبانی می کنند وقت بیشتری بگذرانید. در عوض از افراد ایرادگیر و کسانیکه همیشه از شما انتقاد می کنند دور باشید.
عزت نفس خود را تقویت کنید: اعتماد بنفس بالا، احساس ارزشمندی و خود باوری در ما ایجاد می کند و بر تمام ابعاد زندگی مان تاثیر مثبتی دارد. اگر می خواهید در زندگی خودتان باشید و از نشان دادن چهره واقعی تان نترسید، اعتماد بنفس خود را تقویت کنید. یکی از راههای تقویت عزت نفس این است که هر چیز خوبی در مورد خود می دانید بنویسید و خوبی ها و نقاط قوت تان را یادداشت کنید.

۱۶-زندگی را جدی نگیرید و در لحظه زندگی کنید

زندگی را زیادی جدی نگیرید. جدی گرفتن زندگی، اضطراب، استرس و فشار را تشدید می ‌کند و این باعث نارضایتی و ناراحتی می‌ شود. خود را از نفس‌ تان جدا کنید و شاد باشید. برای اینکه در لحظه زندگی کنید، خود آگاهی را کنار بگذارید، رها باشید و خوش بگذرانید.

راه حل:

تمرین قدردانی کنید تا شاد بمانید: خوبی‌ را در خودتان، دیگران و دنیای اطراف‌ تان ببینید یا بعبارت کلی تر نیمه ی پر لیوان را ببینید. ادامه دهید و هنگامی که شکست می خورید یا اشتباه می کنید، تسلیم نشوید. با استفاده از نکات گفته شده در این مقاله با خوش بینی ارتباط برقرار کنید. خودتان را دوست داشته باشید و سرزنش نکنید.

نکات دیگر

✔️ تلاش نکنید که همه چیز را کنترل کنید. بیش از ۹۰ درصد اتفاقاتی که رخ می دهند خارج از کنترل ماست.
✔️ خشم و ناراحتی تان را مدیریت کنید.
✔️ اشتباهاتتان را جبران کنید یا اگر قابل جبران نبود از آنها درس بگیرید!
✔️ احساس افتخار کنید. حتی اگر شکست خورده اید بدانید که تلاش خود را کرده اید.
✔️ از روابط بد و ناسالم دوری کنید. روابطی ناسالم هستند که افکار منفی را وارد ذهن شما می کنند.
✔️ از شکست نترسید. اگر شکست نخورید موفق نمی شوید.
✔️ خودتان را با دیگران مقایسه نکنید. شما در واقع فقط ظاهر زندگی دیگران را می بینید.
✔️ در لحظه زندگی کنید. هر اتفاق بدی در گذشته اتفاق افتاده و فکر شما را مشغول می کند باعث فرسوده شدنتان می شود.
✔️ نق زدن را تمام کنید و تا می توانید بخندید!

5/5 - (17 امتیاز)

به این مطلب امتیاز دهید


هفت رژ

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

*** نظر شما برای ما بسیار اهمیت دارد ***

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *