طریقه نگهداری از انواع گل ها 🌸🌹🌺

طریقه نگهداری از انواع گل ها 🌸🌹🌺 | بیهوش ✅ مجله سرگرمی و آموزشی ❤️

زمان مطالعه این مطلب: 3 دقیقه

طریقه نگهداری از انواع گل ها : گل ها فضای منزل را دل انگیز میکنند . پس وقتی که شاخه های گل می خریم و یا این که از کسی گل کادو می گیریم دوست داریم قدمت نو بودن آن‌ها را ارتقا دهیم . در صدر به چندین نکته که از پیشین تا کنون زبان به زبان درباره با نگرش محافظت از اشکال گل ها نقل شده را ذکر کرده و صدق آنها‌را تحلیل می کنیم.

طریقه نگهداری از انواع گل ها

طریقه نگهداری از انواع گل ها

 

احتمالا شما هم شنیده اید که میگویند قرص آسپیرین و یا این که سرکه به زمان بر کردن قدمت گل هایی که از شاخه بریده گردیده اند ، یاری می نماید، اما بایستی دقت داشته باشید که‌این چیزها در واقع تأثیر زیادی ندارند . چیزی که ممکن میباشد تأثیر داشته باشد ، به کارگیری از لیموناد میباشد . تجارب علمی ثابت نموده است که لبریز کردن گلدان گل از سون آپ بجای آب قادر است گلها را تا دو هفته شاداب نگه دارد !

طریقه نگهداری از انواع گل ها

طریقه نگهداری از انواع گل ها

 

یک ماجرا کهن وجود دارد که می‌گوید در صورتی‌که یک سکه پنی را ته گلدان گل لاله بیندازید آنان‌را راست نگه می‌دارد . به حیث میرسد صراحت دارد !
فرو کردن ساقه لاله در آب و یخ به هنگام صبح و براندن نیم اینچ از ته ساقه موجب زمانبر شدن قدمت لاله می‌شود !

طریقه نگهداری از انواع گل ها

طریقه نگهداری از انواع گل ها

 

اطلسی ها آب را دوست دارند ، پس بجای آب پاشیدن به آن ها ، بهتر میباشد آن ها را سریع در ظرف ای از آّب خنک فرو ببرید !
شایسته ترین شیوه ها برای زمان بر کردن قدمت گل هایی که از شاخه بریده گردیده اند را در پایین می‌بینید.

طریقه نگهداری از انواع گل ها

طریقه نگهداری از انواع گل ها

 

🌸 براندن یه خرده از بخش انتهایی ساقه روزمره اثرگذار میباشد و منجر می گردد که گل ها میزان ثابتی از مواد غذایی و آب اخذ نمایند .
🌸در‌صورتی‌که پیش از خریداری کردن گل ها و گذاشتن آن‌ها در گلدان ، فرصت متعددی دارید ، کافی میباشد که هر مورد از آنان را در محیط های آب مستقل بگذارید و یا این که از گذشته نقشه بکشید و سطل آبی‌رنگ همراهتان داشته باشید و یا این که دست کم دور ته گل ها حوله خیسی بپیچید .
🌸 نگاهی به ساقه ی گل ها بیندازید . چنانچه دیدید که در آن ها سوختگی و بی آبی به مقدار زیاد وجود دارد . فرصت برش دادن انتهای ساقه رسیده میباشد ! چون اکثرا گل فروش ها آبی که ساقه های گل داخل آن وجود دارند را سریع عوض میکنند و براندن انتهای ساقه ها به عهده ی ماست .
🌸 هیچ گاه هیچ وقت از گلدان های تیره و یا این که کدر برای مراقبت گل های شاخه بریده به کارگیری نکنید . گلدان ما یحتاج بایستی گلدان منزه و براقی باشد که با آب داغ و صابون خانگی شسته و آبکشی گردیده باشد تا دیگر در آن میکروارگانیسم هایی که موجب هلاکت گل های عزیز شما میگردد وجود نداشته باشد .
🌸 برخی از فروشندگان شاخه های گل ها را داخل محلولی قرار می‌دهند تا سبب نو ماندن بیشتر آن‌ها باشد .

5/5 - (34 امتیاز)

به این مطلب امتیاز دهید


هفت رژ

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

*** نظر شما برای ما بسیار اهمیت دارد ***

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *