۶ عادت چاق کننده

6 عادت چاق کننده
زمان مطالعه این مطلب: 5 دقیقه

۶ عادت چاق کننده: عادت آن چیزی می باشد که بدون آن که انرژی زیادی مصرف کنیم کارهایی را انجام خواهیم داد . اما اگر بتوانیم این عادات را تغییر دهیم و شروع به کاهش وزن کنیم به صورت اتومات کاهش وزن خواهیم داشت بدون آنکه مجبور باشیم در مورد آن حتی فکر کنیم طبق پژوهش های  جدید انجام شده حاکی از آن است که ما می توانیم با تغییر عادات های خود به این هدف دست پیدا کنیم برای ادامه مطلب با بی هوش همراه باشید .

ابتدا ما عادتی  را در خود می پروانیم که کاری را بدون تمرکز فکری و در کمترین زمان انجام دهیم مانند مسواک زدن قبل از خواب که هر شخصی به دلیل عادت چندین ساله دندان های خود را قبل از خواب مسواک خواهد زد.

به نظر شما آیا نیاز به تمرکز دارید تا دندان های خود را مسواک بزنید؟

می توان در لاغری جریمه کردن مالی برای خوردن های عصبی را نام برد که چند بار خود را به عنوان مثال پول که برایمان مهم می باشد ، آزمایش می کنیم رشته های  عصبی مغز به تدریج شما را وادار می نماید که این عادت را ترک و عادت جدیدی را جایگزین قبلی نمایید .

۶ عادت چاق کننده6 عادت چاق کننده

۶ عادت چاق کننده

در طول روز بسیاری از عادات هستند که در مدت طولانی، شکمی گرد به شکل گلابی و سیب در آقایان و باسن و ران های بد فرم برای خانوم ها به ایجاد می شود.

 اما چه راحلی برای تغییر این عادات وجود دارد؟ ابتدا باید این عادات را شناخته و با چگونه تغییر دادن آن آشنا شوید.

 

خواب

پژوهش های انجام شده نشان می دهد افرادی که کمتر از ۵ ساعت در روز می خوابند احتمال چاقی های موضعی آنها چندین برابر افرادی خواهد بود که ۷ تا ۸ ساعت در روز خواب مفید دارند .همچنین افرادی که بیشتر از ۸ ساعت در روز می‌خوابند نیز  از این خطر در امان نمی باشند و باید مدت خواب خود را در روز کمتر کنند .

بر اساس تحقیقات  موسسه خواب مناسب ترین ساعت خواب ۷ تا ۸ ساعت در روز برای افراد بزرگسال توصیه می شود که از چاقی های موضعی همچون شکمی و ران ها جلوگیری خواهد کرد.

6 عادت چاق کننده

نوشابه های رژیمی

توجه داشته باشید نوشیدن نوشابه‌های رژیمی از نظر صفر بودن کالری به مراتب بهتر و سالم‌تر از نوشابه های معمولی می باشد اما به این نکته توجه داشته باشید تحقیقات  جدید پرده از خطر این نوشابه‌ها بر داشته به طوری که ۷۰ درصد افرادی که نوشابه های رژیمی مصرف کردند در طی ۱۰ سال، دارای چاقی موضعی در شکم و باسن شدند اما نتایج  این پژوهش به همین جا ختم نشد افرادی که بیش از دو لیوان در روز نوشابه رژیمی ‌نوشیدند ۵۰ درصد احتمال چاقی های موضعی شکم و ران آنها بیشتر از افرادی که یک لیوان در روز می نوشیدند بوده است.

6 عادت چاق کننده

جالب است بدانید علت آن وجود ماده‌ای درنوشابه های رژیمی می باشد که گلوکز خون را افزایش داده و با بالا رفتن گلوکز خون  آنزیم های کبد  بهم می ریزند و قادر به کنترل کردن نمی باشد  و مجبور است این انرژی را به صورت چربی ذخیره نماید .

 

خوردنی های دورهمی

هنگامی که که به طور دسته جمعی شروع به خوردن وعده اصلی همچون ناهار یا میان وعده کنید ۴۴ درصد  بیشتر از زمانی که تنها هستید خواهید خورد.همچنین جالب است بدانید یک پژوهش نشان داده که اگر افرادی که با سه نفر دیگر غذا بخورند ۳۳% احتمال بیشتر خوردن آنها زیاد می شود و اگر این گروه شش یا حتی به ۹ نفر برسد ۷۰ تا ۹۰ درصد احتمال به خوردن شخص نیز بیشتر خواهد شد اما در جمع بودن با دیگران را  نمی شود نادیده گرفت  سعی کنید  در دورهمی های دوستانه برای ناهار یا عصرانه دعوت می شوید قبل از حضور معده ی خود را با مواد سالم پر کرده تا که با دیدن غذاهای رنگارنگ دچار هول و هوس خوردن نشوید .

6 عادت چاق کننده

داشتن رژیم های سخت

اگر از آن دسته افرادی می باشسد که از تصمیم می گیرید از فردا نان یا برنج را از سفره غذایی خود حذف و رژیم‌های سختگیرانه که مصرف کربوهیدرات به حد صفر می‌رساند را در پیش بگیرید باید بگوییم که احتمال چاقی های موضعی مانند شکمی و ران پا شما به مراتب بیشتر از افرادی خواهد بود که سعی  می کنند تعادل را در برنامه غذایی خود رعایت نمایند می باشد .توجه داشته باشید در طول هفته خود را از خوردن موادی که بسیار دوست  میدارید محروم نکنید ،می‌توانید به اندازه ۲۰ درصد از رژیم غذایی خود از خوراکی‌هایی که علاقه دارید استفاده کنید تا سریع تر وزن خود را کاهش دهید.

6 عادت چاق کننده

خوردن در بشقاب بزرگ

با توجه به پژوهش ها انجام شده ۹۶ درصد افرادی که دربشقاب های بزرگ غذا خورده اند ؛دچار چاقی موضعی در آینده می باشند. تلاش کنید بشقاب‌های کوچک را برای صرف وعده های غذایی خود جایگزین بشقاب های بزرگ کنید .

6 عادت چاق کننده

جستجو در شبکه های اجتماعی قبل از خواب 

 بهتر است هر کاری در زمان مناسبی انجام شود. اینترنت و موبایل خوبی های زیادی را به همراه دارد اما  آسیب های جبران ناپذیری را نیز با خود به همراه می‌آورد  که به عنوان مثال جستجو در سوشال مدیا همچون اینستاگرام قبل از خواب ایجاد اختلال در خواب و در انتها چاقی را برای شما به ارمغان می اورد.

شش مورد از عادت‌هایی است که به چاقی شکم و ران دچار می شوید  را گفتیم و  با تغییر هر کدام از آنها می توانید بدون اینکه  رژیم سخت بگیرید وزن زیادی را به آرامی و پیوسته کم کنید .

6 عادت چاق کننده

به این مطلب امتیاز دهید


هفت رژ

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

*** نظر شما برای ما بسیار اهمیت دارد ***

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *