۱۵ شیوه حذف افکار منفی و رسیدن به مثبت اندیشی

15 شیوه حذف افکار منفی | بیهوش ✅ مجله سرگرمی و آموزشی ❤️ کاردستی و کسب کار در خانه

زمان مطالعه این مطلب: 6 دقیقه

۱۵ شیوه حذف افکار منفی و رسیدن به مثبت اندیشی

خوش‌بینی مهارتی احساسی میباشد که روانشناسان آن را اکتسابی می‌دانند. یعنی مهارتی میباشد که از کودکی از پدر و مادر و محیط زندگی فرا خوا‌هیم گرفت. خوش بینی، افکار مثبت را به‌دنبال دارااست که موجب ارتقا بهره وری میگردد. در واقع عامل توفیق اشخاص خوش بین در ذهن قوی آن هاست که میل و عزم بیشتری برای اعمال کار های اثر گذار دارند. وجود مصیبت ها و اتفاقات منفی در معاش یک امر طبیعی میباشد ولی آنچه که دارای اهمیت است روش مواجه با این مسائل میباشد. خوش بینی و به‌دنبال آن افکار مثبت می‌توانند در مواجه با مشکلات به ما یاری متعددی نمایند. در این مقاله تکنیک های رسیدن به خوش بینی و اذهان مثبت را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید در سایت بی هوش

۱۵ شیوه مثبت اندیشیدن

برای تبدیل شدن به یک متفکر مثبت اندیش چه می بایست بکنید؟ چندین استراتژی دربرگیرنده شیوه شناسایی افکار منفی و جایگزین کردن این افکار با ایده های مثبت وجود دارد. ممکن میباشد مقداری طول بکشد، اما در غایت متوجه میشوید که تامل کردن مثبت طبیعتا آغاز میشود. هشت شیوه وجود دارد که می‌توانید اعمال دهید تا مثبت تصور کنید.

توجه نمایید که مثبت‌اندیشی سبب ساز ارتقاء خودباوری، کاهش علائم افسردگی و بهبود ارتباط ها اجتماعی میشود. مثبت‌اندیشان در زمان حال زندگی می‌نمایند و می توانند از رفتارهای جثارت‌مند به صحت به کارگیری نمایند، در سخن‌های آن‌ها کلمات امیدبخش وجود دارد، پیش از هر کاری در آغاز فکر‌میکنند و با اذهان مثبت رفتارهای خویش را کنترل می‌نمایند. آنان برای حل اشتباهات از فوت‌و‌فن حل موضوع به کارگیری کرده و میتوانند توانمندی‌های خویش را چک نمایند و می دانند چه طور خشم‌ و دشمنی‌های خویش را کاهش دهند و دیگرافراد را ببخشند.

15 شیوه حذف افکار منفی

15 شیوه حذف افکار منفی

 

خوش بینی چیست؟

خوش بینی در واقع یک اندیشه فرضی میباشد که شخص عقیده دارد اتفاقات خوب در آینده رخ خواهد داد و اتفاقات بد برای کند شدن ما در مسیرمان رخ خواهند داد و مستمر و ماندگار نیستند و به زودی حل خواهند شد.

15 شیوه حذف افکار منفی

15 شیوه حذف افکار منفی

 

رویکرد های رسیدن به خوش بینی و افکار مثبت

۱-هدف گذاری

هدفگذاری سبب می شود که در معاش نقطه‌ی تمرکزی به آینده داشته باشید و جهت اصلی معاش خویش را بدانید. معمولا اشخاص بدبین هدف ها صحیح و حقیقی و واقعی برای خویش ندارند و از این رو مبتلا بدبینی و شک و تردید خواهند شد. هدف ها کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای خودتان گزینش نمائید. این عمل به شما امداد میکند یک منظره مثبت نسبت به آینده داشته باشید.

۲- شکرگزاری

شکرگزاری و قدرشناسی منجر می‌گردد بتوانید در زندگی زمان‌های بیشتری را مشاهده کنید. هنگامی خوش‌بین باشید، می توانید نعمت‌ها و برکت‌های زندگی‌تان را ملاحظه کنید و قدرشناس و سپاس‌گزار آن ها باشید. برای شکرگزاری روزمره مدت زمانی را به داشته هایتان فکر کنید و از خداوند بابت آن سپاس گزاری نمائید. قدردانی کردن از سایر افراد را یاد بگیرید و خودتان را دوست داشته باشید. شکرگزاری شاید معمولی ترین روش برای رسیدن به خوش بینی و اذهان مثبت باشد.

15 شیوه حذف افکار منفی

15 شیوه حذف افکار منفی

۳-نصب اپلیکیشن ملودی های مثبت اندیشی (فوق العاده اثرگذار)

یک نرم افزار فوق العاده که به داشتن تمرکز و کاهش خستگی های فکری روحی یاری شایانی می نماید. آن را روی تلفن همراه خویش نصب فرمائید سایر مراحل بسیار ساده و فعالیت کردن با آن تماما بی دردسر و مجانی میباشد. مشتمل بر چند ملودی و راهکارهای فوق العاده اثرگذار (روزمره دست‌کم ۲۰ دقیقه از این نرم افزار به کارگیری نمائید)

۴- جستجوی جنبه های مثبت زندگی

شاید شما هم این جمله مشهور را شنیده اید که میگویند”نصفه پر لیوان را ببین”. در واقع خوش بینی همین یک جمله میباشد و شما در کارها متعدد معاش کافیست به جنبه های مثبت آن دقت فرمائید تا از افکار منفی آن به دور باشید. هرچقدر تمرکز شما بر کارها منفی، افکار و کاستی های زندگی بیشتر گردد، از مثبت اندیشی بدور خواهید شد. حقیقت معاش خویش را ملاحظه کنید و نقاط مثبت و منفی را باهم بپذیرید.

۵- عبرت از ناکامی ها

شاید فکر کنید که اشخاص خوش بین در گیر ناکامی نمی‌شوند. البته تفاوت اشخاص خوش بین و بدبین در روش برخورد با باخت های زندگی میباشد. اشخاص خوش بین در مقابل باخت ها مبتلا سستی نمی شوند و از آن عبرت می‌گیرند. هر زمان حس کردید شکست خورده‌اید یا این که با موقعیت عدم توفیق روبه‌رو شدید، برای خودتان درس‌های آن قضیه و حالت را یادداشت نمائید و بنویسید. دفعه‌ی بعد از آن تلاش فرمایید آن اشتباهات را دیگر تکرار نکنید.

۶- جملات تاکیدی مثبت

اشخاص خوش بین معمولا کلام مثبت دارند و از لغت ها مثبت استعمال می‌نمایند. از به کار گیریجملات با بار معنایی منفی بپرهیزید. روزمره وقتی را به ذکر جملا‌ت مثبت بگذرانید تا به مرور زمان این اذهان جزئی از عقاید و افکارتان گردد.

۷- نوشتن افکار مثبت

نوشتن افکار و جمله ها مثبت به شما یاری میکند که آن را دایم در ذهن خویش تکرار فرمایید و از این رو این افکار در شما ریشه خواهد زد. روزمره افکار مثبت خویش را در یک دفترچه یادداشت فرمایید. این جمله‌ها و افکار مثبت قادر است از یک فیلم که دیده اید نشات گرفته باشد و یا این که قادر است آن را از یک شخص در خیابان شنیده باشید.

15 شیوه حذف افکار منفی

15 شیوه حذف افکار منفی

 

 

۸- دست کشیدن از مقایسه

شاید یک کدام از دلایل بدبینی مقایسه خودتان با سایرافراد باشد. تفاوت در عقیده، مدل معاش و شرایط محیطی گهگاه زمینه مقایسه با دیگرافراد را ایجاد میکند. رشد این افکار مقایسه ای بدبینی را در شما تقویت میکند و از این رو موردنیاز است خودتان را از قوانینی که مقایسه را ساخت‌و‌ساز میکند بدور نمایید. خودتان را صرفا با خودتان مقایسه نمایید. امروز خودتان را با روز گذشته و همین سال خودتان را با سال گذشته مقایسه نمائید. مقایسه‌ کردن خودمان با خودمان هنگامی ارزش دارد که سبب حرکت و رشد در ما گردد.

۹- انجام کار مثبت

برای زندگی خودتان طرح ریزی داشته باشید و کوشش فرمائید کارهایی اجرا دهید که شما‌را شادمان می‌نماید. هنگامی برای زندگی خویش برنامه‌ی منظم و خوبی دارید، همه چیز به صحت و به خیر و خوبی پیش می‌رود. هر کسی براساس روحیه و استعدادهایی که دارااست ممکن میباشد از ایفا امور و عمل‌هایی انرژی بگیرد. بدین ترتیب روزمره پس از اجرا عمل های روزانه وقتی را به خویش تخصیص دهید و یک عمل انرژی بخش مانند کتاب خواندن، گوش دادن موسیقی و یا این که رقصیدن را انجام بدهید.

۱۰- تغییر‌و تحول مدل زندگی

گهگاه تغییر‌و تحول وضعیت زندگی قادر است موجب تولید احساس های خوب در شما گردد. در‌حالتی که قوانینی شما‌را ناراحت میکند آن را تغییر‌و تحول دهید. از جمله شما می‌توانید مدل غذایی خویش را تغییر دهید و غذاهای سلامت را جایگزین فست فود نمایید. دقت شما به سلامتیان زمینه افکار مثبت را تولید می کند.

۱۱-گوش دادن به موسیقی

موسیقی هایی بسیار مفید بوسیله روانشناسان و آوا سازان تنها برای کاهش آشفتگی ذهن ایجاد شده است که بوسیله کاربران استفاده شده و بسیار مفید تشخیص داده شده اند. در قدم نخستین سفارش میکنیم این موسیقی ها را دانلود نمایید و از همین امروز روزمره ۳ بار (هر بار دست کم ۱۰ دقیقه) به آن‌ها گوش دهید.

15 شیوه حذف افکار منفی

15 شیوه حذف افکار منفی

۱۲- تماس با اشخاص مثبت

به جمع‌های مثبت بپیوندید. اشخاص مثبت را به دوستی بگیرید. هنگامی در فضا‌هایی میباشید که اشخاصی مثبت در نزدیکی ما میباشند، تمرین نمایید به جای حرف زدن درباره ی موضوعات منفی، تفکر کردن درباره‌ی موضوعات منفی و دادن انرژی منفی به یکدیگر، اتفاقات مثبت و خوب را به معاش خویش دعوت فرمائید. در گزینش اطرافیانتان توجه موردنیاز را داشته باشید، اذهان منفی شما‌را از خوش بینی بدور میکند.

۱۳- یادگیری

یادگیری مهارت های نو قادر است وقت مفید شما‌را ارتقا دهد و ساعت های کمتری برای افکار منفی خواهید داشت. هنگامی مهارت‌های جدیدی را یاد میگیرید توانمندتر می شوید و همین توانمندتر شدن به شما یاری می‌نماید تا زاویه‌‌ی دید گسترده‌تری داشته باشید.

۱۴- مدیریت شرایط محیطی

زمانی با مشکلاتی که شمارا به عقب میبرند مواجه می شوید، چیزهایی که می توانید تغییر و تحول دهید را معلوم کرده و کوشش فرمایید راه حل‌‌هایی برای آن ها پیدا نمایید. در شرایطی که وضعیت محیطی مطابق اهدافتان نبود آن را مدیریت و کنترل نمائید تا کمترین تاثیر را بر زندگیتان داشته باشد.

۱۵- از گفت‌و‌گو منفی پرهیز کنید

شامل سخن هایی میباشد که به صورت ذهنی به خودتان می‌گویید. تحت عنوان صدای درونی ذهن خویش به آن بنگرید که شیوه تلاش و تعامل شما با دنیای دور و اطراف را تجزیه و نظارت می نماید. در حالتی‌که گفتار خویش را بر روی افکار منفی متمرکز نمایید، عزت نفس شما میتواند آسیب ببیند.

 

5/5 - (16 امتیاز)

به این مطلب امتیاز دهید


هفت رژ

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

*** نظر شما برای ما بسیار اهمیت دارد ***

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *