آموزش ساخت دریم کچر حرفه ای در منزل { فوق العاده زیبا ✔️}
آموزش ساخت دریم کچر در خانه

آموزش ساخت دریم کچر حرفه ای در منزل { فوق العاده زیبا ✔️}

زمان مطالعه این مطلب: 8 دقیقه

 

آموزش ساخت دریم کچر در خانه

 

 

آموزش ساخت دریم کچر در خانه : دریم کچر یکی از زیورآلات محبوب است که علاقه‌مندان زیادی دارد. افراد زیادی از طریق ساخت این دست‌سازه زیبا در خانه کسب درآمد می‌کنند. در این مقاله به آموزش دقیق و کامل کسب درآمد با دریم کچر در خانه خواهیم پرداخت. ما در پست های قبلی درباره  گردبند دریم و فواید آن و همینطور با آموزش ساحت دریم کچر  با شما همراهی کردیم حال میخواهیم با آموزش دیگری از ساحت  دریم کچر با شما همراه باشیم .

حتما در لوکس‌فروشی‌های زیادی دریم کچر (Dreamcatcher) را دیده‌اید و یا حتی احتمالا یکی از این کابوس‌ گیر‌ های زیبا را برای خودتان تهیه کرده‌اید. اما در مورد تاریخچه دریم کچر ها و سنت‌هایی که در رابطه با این شیء زینتی وجود دارد چیزی می‌دانید؟ یا در مورد کاربرد دریم کچر اطلاعاتی دارید؟پس با bihosh.ir همراه باشید.

طرز ساخت دریم کچر بسیار ساده و راحت است و هر کسی در خانه‌اش می‌تواند به راحتی چند دریم کچر در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی بسازد.

دریم کچر

 

دريم كچر نماد چيست :

حتما کسب و کار‌های مختلفی در این زمینه دیده‌اید. بسیاری از افراد با بافتن دریم کچر‌های زیبا، در منزل‌هایشان به کسب درآمد مشغولند. شما هم اگر به این قبیل کار‌ها علاقه دارید، به راحتی می‌توانید از این طریق در منزل یک کسب و کار خانگی راه بیندازید. در این مطلب می‌خواهیم آموزش قدم به قدم ساخت دریم کچر را با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم. در ادامه با ما همراه باشید تا ببینید چقدر راحت می‌توانید با یک دست‌سازه زیبا که حاصلی از فرهنگ کهن سرخپوستان است، کسب درآمد کنید.

فلسفه دریم کچر

دریم کچر یک شی زینتی و بسیار زیباست که بومیان آمریکا، سال‌ها پیش شروع به ساخت آن کردند. نخستین اقوام ساکن آمریکا، سرخپوستان اوجیبوایی بودند. آن‌ها با الهام گرفتن از تار‌های عنکبوت، دریم کچر ها را می‌ساختند و در زبان اوجیبوایی به آن کابوس‌ گیر می‌گفتند. در برخی از افسانه‌های قدیمی سرخپوستان آمده است که با اتصال دریم کچر، Spiderwebs یا زن عنکبوتی از بچه‌ها و مردم بر روی زمین مراقبت می‌کند. بنابراین مادران و مادربزرگ‌های سرخپوستان شروع به ساخت کابوس گیر کردند.

دریم کچر را از حلقه‌های شاخه درخت بید ساخته و آن را با الیاف و نخ‌های طبیعی، به فرم تار‌های عنکبوت می‌بافتند. آن‌ها کابوس گیر‌های دست سازشان را با اشیاء مقدسی مانند مهره‌ها و پر‌ها تزئین می‌کردند و به گهواره کودکان خود می‌بستند.

سرخپوست‌ها  باور داشتند  که این کابوس گیر، محافظ خوبی برای فرزندانشان خواهد بود. همچنین آن‌ها معتقد بودند در هوا جریان‌های زیادی از انواع رویا‌ها و کابوس‌ها جاری است و با آویز کردن این دریم کچر ها و با تابش نور ماه به آن‌ها، رویا‌ها از سوراخ‌های دریم کچر گذشته و کابوس‌ها در آن گیر می‌کنند. به اینصورت تنها رویا‌ها و خواب‌های خوب به اشخاص خفته می‌رسند و کابوس‌هایی که در دام دریم کچر گیر کرده‌اند، با طلوع خورشید از بین می‌روند.

گردنبند دریم کچر

سرخپوستان در دریم کچر‌هایی که از گهواره پسر‌هایشان آویزان می‌کردند، از پر‌های عقاب و برای دخترانشان از پر‌های جغد استفاده می‌کردند. آن‌ها معتقد بودند که با وصل کردن پر‌های عقاب به انتهای دریم کچر، پسرانشان صفاتی مانند قدرت و شجاعت کسب می‌کنند و با استفاده از پر‌های جغد، دخترانی دانا خواهند داشت.

هنوز هم با گذشت سال‌های زیادی، دریم کچر از مهم‌ترین نماد‌های سرخپوستان و بومیان سرزمین‌های آمریکای جنوبی است. اما حالا با گذشت زمان، این دست‌سازه‌های زیبا، علاوه بر دوستداران فرهنگ‌های ملل مختلف، مورد توجه علاقمندان به زیورآلات خاص هم قرار گرفته و این روز‌ها به عنوان یکی از زیباترین و محبوب‌ترین زیورآلات مورد استفاده قرار می‌گیرند. بسیاری هم دریم کچر را برای انرژی مثبت و فرهنگ غنی و کهنی که دارد مورد استفاده قرار داده و از دیوار اتاق‌هایشان آویزان می‌کنند.

آموزش صفر تا صد طریقه ساخت دریم کچر در خانه

ساخت دریم کچر واقعا یک پروژه سرگرم‌کننده است که می‌توانید به تنهایی و یا به همراه دوستانتان انجام دهید. شما برای این کار به یک حلقه، مقداری روبان، نخ و وسایل تزئینی نیاز دارید. ساختن یک دریم کچر را باید با پوشاندن حلقه به کمک روبان ساتن شروع کنید و بعد با گره زدن نخ در امتداد حلقه، بافت‌های هدفمند ایجاد کنید. در انتها کابوس گیر زیبای خود را با کمک وسایل جانبی تزئین کرده و کارتان را به پایان برسانید. اما وسایل مورد نیاز را به تفصیل معرفی خواهیم کرد و در ادامه روش بافتن دریم کچر را دقیق و کامل آموزش خواهیم داد.

وسایل و ابزار مورد نیاز برای ساخت دریم کچر را آماده کنید

برای ساخت دریم کچر در خانه، نیاز به وسایل خیلی زیادی ندارید. کافی است نگاهی به دور و اطرافتان بیندازید و از وسایلی که دارید استفاده کنید. اما اگر تصمیم به ساخت حرفه‌ای دریم کچر دارید، می‌توانید وسایل زیر را کامل‌تر تهیه کنید:

۱٫ حلقه

آموزش ساخت دریم کچر در خانه

یک حلقه فلزی یا چوبی را آماده کنید. کار با حلقه‌های فلزی یا چوبی بسیار آسان است و برای ساختن یک دریم کچر رویایی بسیار عالی هستند. اندازه این حلقه بستگی به اندازه‌ای که شما مایلید کابوس گیر خود را در آن ابعاد بسازید دارد. با این حال، اگر این اولین بار است که یک دریم کچر می‌سازید، خوب است که یک حلقه حدوداً ۱۳ تا ۲۰ سانتی‌متری را امتحان کنید. این حلقه‌ها برای مبتدی‌ها نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک هستند. می‌توانید این حلقه‌ها را در فروشگاه صنایع دستی فروشی در بازار نخ و قلاب‌دوزی پیدا کنید.

۲٫ روبان و چسب

روبان‌ها را می‌توانید از جنس ساتن، تور یا جیر و یا حتی نوار‌های چرمی انتخاب کنید. دست شما برای انتخاب جنس این نوار‌ها کاملا باز است و بنا بر سلیقه خود، می‌توانید جنس مورد نیازتان را تهیه کنید. اما عرض روبان نباید زیاد بزرگ باشد و عرض آن باید ۸ برابر بیشتر از قطر حلقه باشد.

برای چسب هم می‌توانید از چسب‌های معمولی استفاده کنید. هر چسبی که روبان را به حلقه بچسباند، مناسب است.

 

۳٫ نخ

بهتر است از نخ‌های محکم، اما انعطاف‌پذیر مثل نخ ابریشم استفاده کنید. طول نخ باید ۱۰ برابر قطر حلقه باشد. طبق رسوم معمولا از نخ‌هایی با رنگ طبیعی استفاده می‌شود، اما شما می‌توانید از هر رنگ مورد علاقه خود استفاده کنید.

 

۴٫ وسایل جانبی برای تزئین

 

آموزش ساخت دریم کچر در خانه

 

برای تزئین دریم کچر خود می‌توانید از انواع روبان‌های توری، پر، نوار‌های پارچه‌ای، انواع مهره‌ها و سنگ‌های قیمتی و هر چیزی که به ذهنتان می‌رسد استفاده کنید. مرسوم است که در ساخت دریم کچر ها معمولا از مهره‌ها و وسایل تزئینی‌ای برای آذین بخشیدن به آن استفاده می‌کنند که برایشان مهم بوده و مفهوم خاصی داشته باشد. خوب است شما هم یک کابوس گیر برای خودتان بسازید و برای تزئین آن از چیز‌هایی استفاده کنید که معنای خاصی برایتان داشته باشد.

آموزش ساخت دریم کچر و تزئین آن

پس از آماده‌سازی وسایل مورد نیاز برای ساختن یک دریم کچر زیبا، آموزش دریم کچر حرفه‌ای را آغاز می‌کنیم. این کار به شدت ساده است و احتمالا امروز یک کابوس گیر زیبا از دیوار اتاقتان آویزان خواهید کرد.

سر روبان را روی حلقه بگذارید. باید به کمک چسب، روبان را دور تا دور حلقه پیچیده و بچسبانید. می‌توانید برای محکم کاری بیشتر، در شروع کار، روبان را یک گره کوچک بزنید. هنگامی که روبان را می‌پیچید، حتما دقت کنید که بین لایه‌های روبان فضای خالی وجود نداشته باشد و شما نباید بتوانید اثری از حلقه در لابه‌لای روبان‌ها ببینید. بعد از اینکه همه جای حلقه را با روبان پوشاندید، با استفاده از یک گیره کوچک، لایه آخر را به مدت ۵ دقیقه سفت نگه دارید تا چسب آن کاملاً خشک شود.

بافتن دریم کچر را شروع کنید

آموزش ساخت دریم کچر در خانه

 

حدود دو متر از نخ را برش دهید و سر آن را به کمک گره زدن، به قسمت بالای حلقه وصل کنید. می‌توانید برای اطمینان از محکم بودن اتصال، چند گره پی‌درپی بزنید. در قدم بعدی باید نخ را دور تا دور حلقه و در فواصل مساوی ببافید. برای این کار، نخ را در جهت چرخش عقربه‌های ساعت، به سمت نقطه‌ای در فاصله حدودا ۵ سانتی‌متری گره اول برده و یک گره دیگر بزنید (۵ سانتی‌متر تنها یک مثال است و شما می‌توانید بسته به سلیقه خود، فواصلی کوتاه‌تر و یا بلند‌تر را هم انتخاب کنید

نخ را خوب بکشید تا از محکم بودن گره مطمئن شوید. به همین ترتیب، نقاط بعدی را پیدا کرده و با گره مشخص کنید تا یک دور حلقه را با نخ و گره طی کرده باشید و به ابتدای کار برسید. وقتی به ابتدای کار رسیدید، نخ را دقیقا کنار گره اولی، گره بزنید. به حلقه‌تان نگاه کنید و ببینید که شما با نخ بر روی حلقه، یک چند ضلعی منظم ساخته‌اید.

حالا نوبت به بافتن دور دوم می‌رسد. باز هم باید مثل دور اول، یک دور در فواصل برابر، بافت انجام دهید. اما اینبار خبری از حلقه نیست و باید گره‌هایتان را روی اضلاع چند ضلعی‌ای که در دور قبل ساختید وصل کنید؛ به این صورت که باید نخ را دقیقا به قسمت میانی ضلع چند ضلعی رسانده و در آن قسمت پیچانده یا گره بزنید. همینطور پی‌در‌پی و رج‌به‌رج، بیشتر ببافید و خواهید دید در هر رج، فضای باقی مانده داخل حلقه کوچک و کوچک‌تر می‌شود. آنقدر به بافتن ادامه بدهید تا تنها به اندازه جای دادن یک مهره تزئینی کوچک در وسط حلقه جا باقی بماند.

آموزش بافت دریم کچر

وقتی مهره یا هر شیء تزئینی دلخواهتان را به وسط دریم کچر وصل کردید، نخ را گره بزنید. برای محکم کاری چندین بار انتهای نخ را گره‌های محکم بزنید تا مطمئن شوید محکم شده و باز نمی‌شود و تلاش‌هایتان هدر نمی‌رود. در انتها نخ اضافه را با قیچی بچینید. تا اینجای کار برای ساخت اولین دریم کچر دست ساز کافیست؛ اما اگر به آموزش حرفه‌ای دریم کچر و آموزش انواع بافت دریم کچر هم علاقه دارید، باید کمی بیشتر صبر کنید.

می‌توانید بافت‌ها و طرح‌های مختلفی را امتحان کنید و یا حتی می‌توانید در هر گره، یک مهره به دریم کچر اضافه کنید تا یک کابوس گیر خاص داشته باشید. همه این‌ها را با تکرار و مداومت در کار خواهید آموخت.

در مرحله  هم باید یک حلق آویز برای دریم کچرتان درست کنید. می‌توان از نخ، روبان، تکه‌های پارچه، یا حتی یک تکه چرم استفاده کنید. باید آن را به ابعاد دلخواه برش دهید و انتهای آن را گره بزنید تا یک دایره درست شود. چرم را دولا کرده و از کناره حلقه رد کنید. ادامه چرم را پیچانده و از وسط سر دیگر چرم عبور دهید تا یک حلقه آویز درست شود. در تصویر زیر نمونه‌ای از این گره را خواهید دید.

فیلم آموزشی ساخت  دریم کچر

دریم کچر خود را تزئین کنید

برای تزئین دریم کچر خود، علاوه بر انواع روبان‌های رنگی و تور‌های مختلف، می‌توانید از انواع نخ‌ها و حتی از پارچه‌های رنگارنگی که در خانه دارید هم استفاده کنید. این پارچه‌ها را به صورت نوار‌های باریک برش بزنید و آن‌ها را دقیقا به روش درست کردن حلقه آویز، به قسمت پایینی دریم کچر وصل کنید. این کار را می‌توانید با هر نوع نوار نخی، توری، چرمی و رنگی‌ای که دوست دارید انجام دهید. این نوار‌های رنگی از قسمت پایینی دریم کچر آویز می‌مانند و جلوه بسیار زیبا و رویایی‌ای به آن می‌بخشند.

در قدم بعدی باید مهره‌هایتان را به این نوار‌ها وصل کنید. به این ترتیب که مهره را وارد نوار کرده و دقیقا زیر آن، درست همانجایی که مایلید مهره بایستد، یک گره بزنید. می‌توانید بسته به سلیقه‌تان، روی هر نوار رنگی یک یا چند مهره هم نصب کنید. در انتها هم می‌توانید پر‌هایی را که آماده کرده‌اید را در حفره مهره‌ها فرو کرده و به زیبایی کابوس گیر تان بیفزایید. برای اینکه پر‌ها محکم در سر جای خود بمانند، می‌توانید به نوک آن‌ها کمی چسب زده و بعد آن را به مهره وصل کنید.

در این مبحاث قبلی  در مورد دریم کچر و فلسفه دریم کچر بیشتر آموختیم و آموزش صفر تا صد ساخت دریم کچر در منزل را با شما به اشتراک گذاشتیم. ساخت دریم کچر در خانه می‌تواند یکی از بهترین کسب و کار‌های خانگی باشد که احتمالا به سبب علاقه عمومی به این کالا، کسب و کار پر رونقی نیز خواهد بود. شما برای کسب و کار‌های خانگی کم خرج و پر درآمد، چه پیشنهادی دارید؟

3.2/5 - (18 امتیاز)

به این مطلب امتیاز دهید


هفت رژ

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

*** نظر شما برای ما بسیار اهمیت دارد ***

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *