زمان مطالعه این مطلب: 4 دقیقه

احتمالا شما هم بارها به رنگ کردن لباس در خانه فکر کرده اید اما راه و روش آن را بلد نبوده اید. در این مقاله از مجله سرگرمی بی‌هوش همراه باشید تا بتوانید لباس های خود را به راحتی در خانه رنگ کنید.

گاها لباس ها برای ما دارای ارزش معنوی هستند و یا آنقدر زیبا و دوست داشتنی اند که دلمان نمی‌آید آن ها را دور بریزیم. در چنین مواقعی می‌توانیم لباس های رنگ و رو رفته را دوباره رنگ کنیم تا مانند روز اولشان زیبا و یا با خلاقیت خودمان، آن ها را تبدیل به لباسی جدید کنیم.

مواد مورد نیاز برای رنگ کردن لباس در خانه

  • رنگ الیاف مایع
  • کش لاستیکی یا کش پول
  • دستکش
  • یک کاسه بزرگ
  • توری فلزی

رنگ کردن لباس در خانه

از لباس های رنگ روشن استفاده کنید، لباس های تیره پس از رنگ زدن ظاهر خوبی نخواهند گرفت. اگر لباس سفید ندارید از لباس های بژ و یا رنگ های پاستلی نیز می‌توانید استفاده کنید.

فضای مناسبی را برای رنگ کردن در نظر بگیرید. بهتر است از فضایی مستقل ماننده حیاط استفاده کنید. اگر رنگ کردن لباس را در خانه انجام می‌دهید، با پلاستیک روی فرش و سطوح را بپوشانید تا به اشتباه مجبور به شستن لکه های رنگ از روی فرش نشوید.

رنگ کردن لباس در خانه

پیراهن را با آب گرم مرطوب کنید و آن را روی یک سطح صاف قرار دهید. دستکش های خود را بپوشید و سپس پارچه را با انگشتان خود به سمت وسط پیراهن جمع کنید. چین را از همه طرف یکدست نگه دارید تا شکل نهایی کمی شبیه دایره به نظر برسد.

رنگ کردن لباس در خانه

بین شش تا هشت کش لاستیکی را در دور پیراهن جمع شده ببندید تا پارچه را در جای خود محکم کنید، به طوری که به شکل یک توپ که محکم بسته شده است در آید. اطمینان حاصل کنید که تمام پارچه توسط کش لاستیکی جمع شده است.

رنگ کردن لباس در خانه

توری فلزی را روی کاسه خود قرار دهید و تی شرت جمع شده را روی آن قرار دهید. رنگ را در دو طرف تی شرت بریزید تا هیچ فضای سفید قابل مشاهده ای باقی نماند.

رنگ کردن لباس در خانه

تی شرت جمع شده را حداقل به مدت شش ساعت به حال خود بگذارید تا خشک شود. سپس با گذاشتن کش لاستیکی، با رعایت دستور العمل مندرج روی رنگ، لباس را بشویید.

رنگ کردن لباس در خانه

تی شرت رنگ شده خانگی شما آماده پوشیدن است! جهت جلوگیری از محو شدن رنگ، همیشه آن را با آب سرد بشویید و بگذارید در هوای آزاد خشک شود.

رنگ کردن تیشرت در خانه با طرح های گوناگون

پس از تسلط بر تکنیکی که در بالا توضیح داده شد، کمد لباس خود را با طرح و رنگ های مختلف گسترش دهید.

طرح وسط خال

رنگ کردن لباس در خانه

با بستن پارچه بدین صورت، می‌توانید طرح زیبایی را مانند شکل زیر روی تی شرت خود پیاده کنید:

رنگ کردن لباس در خانه

طرح چرخشی

رنگ کردن لباس در خانه

با بستن لباس خود بدین شکل می‌توانید طرح زیبای پایین را داشته باشید:

رنگ کردن لباس در خانه

طرح خانه ای

رنگ کردن لباس در خانه

یک طرح شیک و کلاسیک، تی شرت خود را به صورت بالا با کش های پلاستیکی ببندید و طبق روش بالا، آن را رنگ کنید تا طرح پایین را به دست آورید.

رنگ کردن لباس در خانه

در این مطلب از مجله سرگرمی بی‌هوش برای شما آموزش رنگ کردن لباس در خانه را آماده کردیم، امیدواریم از آن لذت برده باشید.

4.9/5 - (34 امتیاز)

به این مطلب امتیاز دهید


هفت رژ

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

*** نظر شما برای ما بسیار اهمیت دارد ***

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *